در چند سال گذشته و بخصوص در سال 2023 میلادی که ما اکنون در آن زیست داریم، اهمیت هوش مصنوعی بر کسی پوشیده نیست. هوش مصنوعی در خدمت به انسان ها به کار گرفته شده است و استفاده صلح آمیز از آن می تواند سبب بهبود کیفیت زندگی شود. این کاملا به ما بستگی دارد که در چه جهتی و با چه هدف و انگیزه ای از آن استفاده کنیم. هدف ما از نگارش این کتاب کمک به پژوهشگران و محققان علوم پزشکی برای افزایش آگاهی و توانمند سازی انجام تحقیقات هوش مصنوعی در حوزه علوم پزشکی برای تشخیص و درمان دقیق تر بیماری ها و افزایش کیفیت درمان و رضایت بیماران است. محققان این حوزه می توانند دستیاران هوشمندی برای پزشکان، تربیت کنند تا در مراکز درمانی، در کنار پزشک به عنوان یک مشاور درمانی، حضور مجازی داشته باشد. در این کتاب، تمام آن چه که یک محقق هوش مصنوعی در علوم پزشکی نیاز دارد، شامل یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و انواع شبکه های عصبی مصنوعی به صورت پروژه محور به همراه کد های پایتون (از صفر تا صد درصد مسیر)، نگاشته شده و آموزش داده شده است. باشد که در این راه بتوانیم تمام تلاش خود را در جهت اعتلای کشورمان در حوزه تحقیقات هوش مصنوعی در علوم پزشکی بکار بندیم.

Image preview

نویسنده : دکتر شهاب کاوسی نژاد، دکتر شیوا کاوسی نژاد

سال چاپ :۱۴۰۲

نوبت چاپ :اول

تعداد صفحات :۳۹۶

قطع کتاب :وزیری- جلد هارد-رنگی

شابک :9786223202216

انتشارات : رویان پژوه

خرید آنلاین : هوش مصنوعی در پژوهش های پزشکی و دندانپزشکی (راهنمای کاربردی) | انتشارات رویان پژوه (rpdent.ir)

دانلود فهرست و نمونه متن کتاب

اولین کتاب هوش مصنوعی کاملا رنگی، به زبان کاملا ساده و با حداقل ریاضیات و به صورت کاربردی برای یک پژوهشگر علوم پزشکی، از صفر تا صد درصد راه را (چه ماشین لرنینگ و چه یادگیری عمیق و کاملا از ابتدا (تعریف پروژه) تا انجام مراحل فنی و برنامه نویسی و سپس انتشار مقاله و حتی استقرار مدل هوش مصنوعی در سامانه های کاربردی نرم افزاری و تجاری سازی) نشان می دهد. مراحل فنی برخی پروژه هایی که انجام دادم، در این کتاب کاملا شرح داده شده است.

#machinelearning#deeplearning#neuralnetworks#python#artificialintelligence#artificialintelligence#healthcare#research
این کتاب به پژوهشگران علوم پزشکی و دندان پزشکی کمک می‌کند تا با روش پژوهش های هوش مصنوعی در حوزه تشخیص و درمان بیماری‌های پزشکی و دندان پزشکی آشنا شوند. در این کتاب، تکنیک‌های یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و شبکه‌های عصبی مصنوعی به صورت پروژه محور و همراه با کد های پایتون (صفر تا صد درصد) آموزش داده شده است. هدف نگارندگان توانمند سازی پژوهشگران این حوزه برای ساخت و تربیت دستیاران هوشمند برای پزشکان و دندان پزشکان است تا این ابزار های هوشمند در مراکز درمانی به عنوان یک مشاور مجازی در کنار پزشک حضور داشته باشند.